Termotöötlus

Termotöötlus on naturaalne puidu väärindamisviis, mille puhul ei kasutata kemikaale ega muid lisandeid, vaid ainult kuumust ja veeauru. Seetõttu on puit hästi sobiv eluruumidesse ning ka tootmisprotsess ise on keskkonnasõbralik, ilma kahjulike jäätmeteta. 

Termotöötluse käigus omandab puit mitmeid väärtuslikke omadusi

Puit muutub stabiilsemaks, vastupidavamaks, kulumiskindlamaks ning deformeerub minimaalselt.
Väheneb puidu kaal, puit muutub kergeks ja kergemini käsitletavaks.
Langeb puidu niiskusprotsent ja väheneb soojusjuhtivus, tänu millele sobib eriti hästi kuumadesse ja niisketesse ruumidesse.
Termotöödeldud puit omandab kauni pruuni värvuse ja rõhutab tekstuuri. Sõltuvalt töötluse astmest ja puidu liigist võib toon olla tumedam või heledam.

Kõrgtehnoloogilised termotöötlusseadmed

Standwoodis on esimesena Eestis kasutusel innovatiivne vaakumtehnoloogial põhinev termotöötluskamber, mis saavutab tipptaseme standardid ja väärindab hea puu veelgi paremaks.

Termotöötluseks kasutatakse kõrgtehnoloogilist ettevõtte WDE Maspell patenteeritud lahendust. Ülemine pilt on Standwoodi termotöötluskambrist Itaalia tehases vahetult enne Eesti poole teele asumist.

Nendes seadmetes töödeldakse puitu vaakumis 190-230°C juures ilma kemikaale lisamata. Suletud keskkond tagab hästi kontrollitud, stabiilse ja kvaliteetse töötlusprotsessi, mis on tavapärastest seadmetest vee- ja energiasäästlikum ning ohutum.

+372 635 5600 / info@standwood.com
PDF Kataloog »